ترفند کاهش مصرف دیتا در اپلیکیشن تلگرام

با توجه به نصب بودن اپلیکیشن تلگرام بر روی گوشی بسیاری از کاربران و همچنین مصرف بیش از اندازه دیتا توسط این برنامه مطالعه ی این مطلب میتواند کمک بسیار زیادی به کنترل حجم دیتای مصرفی شما کند . با استفاده از اپلیکیشن تلگرام و یا تنظیمات گوشی خود میتوانید میزان استفاده ی پس زمینه ی اینترنت خود را مدیریت کنید . در ادامه با ما همراه باشید .
 
ابتدا اپلیکیشن تلگرام را اجرا کنید و با استفاده از ۳ خط بالا وارد منو برنامه شده و Setiings را انتخاب کنید
سپس بخش Notifications and sounds را انتخاب کرده[clear] و در انتهای صفحه از بخش Other گزینه ی Background connection را غیرفعال کنید .شما با این کار میزان استفاده ی پس زمینه ی تلگرام از داده ی سیم کارت و یا وای فای قطع خواهد شد . اگر تعداد گروه ها و کانال هایتان بیش از حد میباشد با این کار میتوانید به میزان چشم گیری در مصرف دیتای خود صرفه جویی کنید .
نکته : پس از انجام مراحل بالا هنگامی که در اپلیکیشن تلگرام حضور نخواهید داشت اتصال به اینترنت قطع شده و شما هیچ پیامی دریافت نخواهید کرد .
کاهش مصرف دیتا با استفاده از تنظیمات گوشی
ابتدا باید وارد تنظیمات گوشی خود شوید، پس از ورود به تنظیمات گوشی بخش Data Usage را انتخاب کنید
با استفاده از گزینه ی More در بالای صفحه و سپس انتخاب گزینه ی Show wi-fi usage بخش مصرفی وای فای را نیز نمایان خواهید کرد .
سپس با توجه به نوع استفاده ی خود (اینترنت سیم کارت یا وای فای) بخش مربوطه را انتخاب کنید و بعد از انتخاب اپلیکیشن پرمصرف گزینه ی Restrict background data را فعال کرده تا  با این کار استفاده ی پس زمینه ی اینترنت توسط نرم افزار مربوطه قطع شود  .
همچنین از بخش Date usage میتوانید میزان دیتای مصرفی را که از دو بخش Foreground (استفاده از اینترنت هنگام حضور در اپلیکیشن) و Background (استفاده از اینترنت هنگامی که از اپ استفاده نمیکنید) تشکیل شده است را مشاهده نمایید.


منبع : سایت لیبرتو
آیا می دانید بیش از 50% از کاربران ایرانی روزانه از تلگرام استفاده می کنند؟
شما از این شبکه چند میلیونی جدید و فراگیر چه استفاده ای می توانید داشته باشید؟